Картина Івана Марчука знайшла свого покупця на аукціоні Sotheby’s за 76 тисяч євро.

 Картина Івана Марчука знайшла свого покупця на аукціоні Sotheby’s за 76 тисяч євро.

На лондонському аукціоні сучасного мистецтва Sotheby’s було продано картину «Тут спокій поселивсь», яку створив відомий український художник Іван Марчук. Сам художник поділився цією новиною в соціальних мережах.

Датою продажу стала 9 листопада, а за цей твір мистецтва, створений Марчуком у 1982 році, заплатили 76,2 тисячі євро (або 81,4 тисячі доларів). Картину попередньо знаходили в приватній американській колекції, і Іван Марчук підкреслив, що ціна продажу перевищила попередню оцінку вартості пейзажу на майже 30%. Перед аукціоном її оцінювали в межах 40-60 тисяч євро.

Художник висловив надію, що новий власник картини «Тут спокій поселивсь» буде щасливим. Зауважимо, що сам Іван Марчук є народним художником України та лауреатом Національної премії ім. Шевченка.

Нещодавно рекорд серед творів Марчука встановила його картина «Сад спокуси», яку продали на благодійному аукціоні Art can help за 120 тисяч доларів. Половину отриманих коштів організатори аукціону направили у фонд «Повернись живим» для потреб Збройних сил України. Художник також славиться новою технікою живопису, яку він назвав «пльонтанізм» — це нашарування дрібних ліній, що створюють унікальну композицію кольору та світла. Загалом, творчий доробок Марчука налічує близько 5000 картин.

Планується відкриття музею сучасного мистецтва Івана Марчука в Києві, а сам художник у 2006 році був прийнятий до «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі та став почесним членом наукової ради цього закладу. У 2007 році його включили до рейтингу «100 геніїв сучасності» за версією британського видання, де він посів 72 місце.

Нагадаємо, у 2021 році художник отримав відзнаку президента «Національна легенда України».