Мігранти у Німеччині: чому вони відмовляються працювати

 Мігранти у Німеччині: чому вони відмовляються працювати

Не дивлячись на активні заклики влади до праці біженців, українці в Німеччині не поспішають шукати роботу, і це викликає певне здивування серед місцевих. Німці, незважаючи на запевнення влади, приймають українців досить лояльно.

За даними міністра праці та соціальних питань Хубертуса Хайля, лише чверть українських біженців знайшли працю в Німеччині. У порівнянні з іншими країнами Європи, ця цифра виявляється вдвічі-трічі меншою. Наприклад, у Данії та Чехії вдалося працевлаштувати відповідно 78% та 66% українських біженців.

Головна причина такого низького рівня зайнятості, за словами німецьких експертів, — це значна фінансова підтримка від держави. У Німеччині українці отримують значно вищі соціальні виплати, порівняно з іншими країнами Європи. Дорослі отримують 563 євро, а діти — від 357 до 471 євро щомісяця, враховуючи житло та інші витрати. У багатьох інших країнах допомога набагато скромніша, коливаючись від 66 до 200 євро.

Плани багатьох українців, які вирішили емігрувати, змінилися після декількох років перебування в іншій країні. Багато з них виявили, що навіть з великими планами вивчити мову та знайти роботу, їхні плани змінюються під впливом реальності. Частина мігрантів виявляється задоволеною статусом «вічного студента», отримуючи державні виплати та маючи можливість періодично повертатися до рідної країни.