Вчені виявили, що океан стає все більш солоним

Дослідники з океанографічного та атмосферного департаменту австралійської науково-дослідницької організації (CSIRO) в ході своєї роботи використовували 2 тисячі автономних електронних датчиків для збору інформації, які були розміщені в різних частинах Світового океану. Океанологи, кліматологи та спеціалісти з других областей знань, обробили та систематизували більше 1,6 млн показників, отриманих з океанських датчиків . Про це повідомив один з авторів дослідження, австралійський експерт Пол Дьюрек.

Інформація дала можливість побачити, що в тропічних водах Індійського, Атлантичного і Тихого океанів солоність води підвищується, а в регіонах, що лежать в більш високих широтах, океанська вода навпаки опріснюється. Ці явища вчені повrsquo;язують із глобальним потеплінням клімату на нашій планеті.

Наскільки відомо, солоність океанської води контролюється опадами — дощами і процесами, в ході яких вода випаровується. Оскільки водні ресурси океанів складають 97% води на Землі і покривають 70% поверхні планети, а океани свідчать про те, що глобальний клімат міняється, то це може спричинити дійсно масштабні зміни. Також в ході дослідження вчені дізналися про те, що проблема підвищення солоності води на поверхні насправді походить з глибини океанів. Виявляється, сучасні датчики не тільки знімають дані з поверхні океану, вони ще мають здатність занурюватись під воду на глибину до 3 км і потім підніматися вгору. Завдяки отриманим з датчиків даним, вчені можуть створити трьохвимірний розріз океанської водної стихії. Це дало змогу прийти до висновку, що на поверхні океану рівень випарів підвищується і одночасно збільшується кількість опадів (дощів). Також дослідники, після довготривалих спостережень та аналізу даних, зробили заключення, що і в глибинах океану рівень солоності також збільшується.

Таким чином, в той час як зміни у рівнях солоності можна чекати на океанській поверхні, де проходить близько 80% кругообігу води, нині вони проникають глибоко в океан, на що вказують показники. А це — прямий наслідок більш кардинальних та глобальних змін, викликаних потеплінням клімату, що безпосередньо відображається на океанських глибинах. Не можна не відмітити, що саме датчикам завдячують дослідники, адже раніше вони не мали наукового обґрунтованого уявлення про процеси, які проходили в океанах.