Учіться правильно зберігати зелень

Для того, щоб отримати максимальну користь від цих скарбів природи, вам необхідно дотримуватися всього кількох правил.

Аби зелень залишилась надовго свіжою, трішки підріжте корені і занурте її у стакан з водою. Накрийте листя поліетиленовим пакетом і поставте в холодильник.

Чудовим способом зберігання зелені свіжою є наступний: дрібно поріжте її, змішайте зі сіллю, пересипте у чисту банку, сховайте до холодильника.

Зівrsquo;ялу зелень легко освіжити. Для цього вам всього лиш треба ненадовго покласти її у воду, в яку заздалегідь додано оцет в розрахунку: 1 ч. ложка на півсклянки води.

Якщо ви хочете, щоб зелена цибуля довго зберігала свою свіжість, не мийте її до моменту безпосереднього використання.

Для тривалого зберігання зелені Ви можете її заморозити або засушити. Одним із ефективних способів заморожування зелені є наступний: дрібно поріжте петрушку, розкладіть у формочки для льоду, залийте водою та поставте у морозильну камеру. Важливо не забувати, що перед тим як додавати таку петрушку до страв, її не потрібно розморожувати.

Якщо ви засушуєте зелень, в жодному разі не робіть цього на сонці, інакше вона втратить свої поживні властивості, зжовкне і втратить смак. Засушувати зелень можна по-різному. Розкладіть її на рівній поверхні або звrsquo;яжіть у невеликі пучки та підвісьте листям донизу. Приміщення, у якому ви сушите рослину, має добре провітрюватися. Така зелень, якщо вона зберігається у щільно закритій скляній банці, може зберігати аромат та смакові властивості до трьох місяців.

Зелень кропу, петрушки чи селери ніколи не ріжте, а тільки січіть — інакше вона втратить свої ароматичні речовини.

За матеріалами журнала «Рецепти господині»