Сонячна енергія допоможе заощадити гроші

Спроба використання сонячної енергії викликана тим, що на даний момент ціни на стандартні енергоносії продовжують пыдвищуватися, і країни, які змушені їх купувати, шукають альтернативні джерела енергії, намагаючись заощадити витрати бюджету. Також останнім часом в багатьох державах починають гостро стояти питання екології, котра порушується через використання традиційних джерел енергії — бензину, вугілля. Крім того, споживання такої енергії, як атомної, створює величезну небезпеку для людства через можливість аварій, подібних чорнобильській.

Сполучені Штати Америки запропонували для Палау розмістити антену-приймач на одному з їхніх безлюдних островів, а саме — на острові Хелен. Ця антена з вбудованим випрямлячем (технічна назва — «ректена«) має діаметр близько 80 метрів. Принцип роботи нескладний: супутник, якій розміщається на відстані 500 км буде передавати енергію Сонця у вигляді мікрохвиль на ректену, а вони в свою чергу будуть трансформуватися у постійний струм. Прогнозується, що потужність досягатиме 1-го мегавату.

В ході експерименту, крім спроби досягнути таку потужність, буде досліджуватися і безпечність даного методу (для цього і був обраний безлюдний острів). Супутник буде збирати та трансформувати сонячну енергію за допомогою фотоелектричних елементів, та передавати її на ректену кожні 90 хвилин на протязі близько 5 хвилин, потім ця енергія буде зберігатися або відразу ж використовуватися.