Газ Росії шукає нові виходи для реалізації

Опір «газовому» домінуванню здійснюється і на вищому рівні. Нещодавно стало відомо, що закінчилось невдачею подальше просування російського проекту «Блакитний потік-2». Це стало відомо з заяви Володимира Путіна під час візиту до Туреччини. На даний час продовжує діяти проект «Блакитний потік-1». Це — газопровід, котрий вже прокладений по дну Чорного моря і який, починаючи з 2003 року, постачає газ у Туреччину. Довжина його 1213 км, з них — 396 км проходить морським шляхом.

Згідно проекту «Блакитний потік-2» планувалося продовжити подачу газу від Туреччини до інших країн даного регіону, зокрема — до Ізраїлю. Однак, головною перешкодою для розвитку проекту стало виявлення Ізраїлем власних запасів газу, родовища якого знаходяться на шельфі Середземного моря, що знаходяться у його юрисдикції.

Отже, поки в даному регіоні реально діючим газотранспортним обrsquo;єктом залишається «Блакитний потік-1». Туреччина заявила, що згодна на збільшення поставок російського газу, враховуючи зростання попиту на нього всередині країни. Як цей час збирається прожити без «блакитного палива» Ізраїль — невідомо, бо, ясно, що від моменту знаходження газового родовища до часу постачання газу власним споживачам може пройти не один рік.