Чи зростають прибутки громадян в Україні?

Січень, лютий і березень — це місяці запеклої передвиборчої і виборчої боротьби, після якої нова влада цілих два місяці скиглила, що «все пропало», «країна у розрусі» і «нам залишилася жебрацька спадщина». Звідки ж взялися доходи громадян? Можливо, від участі в агітаційних кампаніях, що вже традиційно в Україні стали сферою професійної діяльності?

З повідомлень ЗМІ стало зрозуміло, що саме весною деякі підприємства розпочали нормальну виробничу діяльність і стали розплачуватися по зарплаті. Однак взимку такого не було. Багато людей сиділо (та і продовжує сидіти без роботи). На будівництві шляхів до Євро-2012 працюють турецькі робочі (а також і з інших країн), котрі дійсно отримують добру зарплатню, але взимку будівництво не велося.

Оптимістично налаштований Держкомстат пропонує нам середню цифру по Україні. Однак слід розуміти, що середній показник — це дуже неякісний індикатор. Прибутки бідних можуть понизитися, а прибутки багатих — підвищитися (ще й набагато), ось і буде середній показник таким же, як і раніше, якщо й не кращим.

Крім такої «підозрілої» цифри, Держкомстат пропонує показники за регіонами. Зrsquo;ясовується, що найбільші прибутки у Вінницької області. Тут середні доходи зросли з 2,2 тисяч гривень до 2,7 тисяч грн.! При цьому приводяться дані і на «аутсайдерів» — Закарпаття, Волинь. Тут середня зарплата жителів регіонів складає 2,2 — 2,5 тисячі гривень в місяць. Для порівняння: в Києві середня зарплата — 8,2 тисячі грн.

Ось цікаво, чи знає Держкомстат, хто і які зарплати отримує, якщо вони дають середнє значення 2,2 тисячі грн.? Чи відомо майстрам цифрової аналітики, що найти роботу на 1,5 тис. грн. в місяць практично неможливо? Безперечно, мається на увазі робота не 12-14 годин на добу, а 8-годинна і хоча б з одним вихідним у тиждень.

За матеріалами: delo.ua

Фото: politsovet.info