Германія та Іспанія займуться вітроенергетикою Криму

Кримський півострів має дуже великий вітропотенціал. На відкритих місцевостях тут постійно існує рух повітря від нагрітих внутрішніх місцевостей в бік моря. Зараз в Криму розташовані сотні вітрових установок, котрі входять до єдиної енергетичної системи України.

Нещодавно відбулася зустріч між кримськими керівниками та представниками компаній «Vestas» і «Aye SA». Німецька «Vestas» — світовий лідер в області вітроенергетики, а «Aye SA» — передове підприємство водного господарства в Іспанії.

Присутність таких організацій обумовлено особливостями майбутнього проекту. Справа у тому, що планується побудувати в Криму вітроелектростанції вздовж каналів, що використовуються для зрошування ланів. Загальна довжина штучних водних артерій складає більше чотирьох тисяч кілометрів, і для їх нормальної роботи потрібно 430 насосних станцій.

Проектанти розраховують за допомогою ВЕС зробити процес забезпечення енергією насосних станцій цілком автономним. Тобто вздовж каналів будуть розташовані вітроенергетичні установки, кожна з яких буде постачати енергію на відповідну насосну станцію. Таким чином, створюватимуться певні «енергокластери», кожний з яких буде цілком самодостатнім. Зайва енергія буде постачатися в Єдину енергосистему України, а значить буде приносити користь у вигляді «живих» грошей.

Перші кроки в реалізацію проекту вже зроблені. Місцеве керівництво провело заходи з відчуження землі під ВЕС, а закордонні інвестори підписали відповідні договори для проведення першого етапу будівництва.

За матеріалами: unian.net

Фото: ubr.ua