Українське вугілля має запах смерті

Завдяки інвестиціям, саме в цьому році ситуація з травматизмом стала дещо кращою, ніж у попередніх роках. У 2009 р. було ще гірше. Якщо коефіцієнт частоти смертності в 2010 р. складає 2,6, то в минулому році він був 3,7. За січень-червень загальний показник травматизму також знизився і складає на даний момент 1499 випадків (раніше було 1621). Смертельних випадків — тридцять девrsquo;ять (в 2009 — 58).

Практично не змінилась ситуація зі збереження здоровrsquo;я гірників. Протягом півроку вмерло на роботі від хвороб шість чоловік (в 2009 — дванадцять за весь рік). У Донецькій обласній державній адміністрації наводять цифри групових нещасних випадків, що повrsquo;язані з аваріями внаслідок вибуху підземних газів. На шахтах різних форм власності таких НП нараховуються з початку року вже 10 випадків (в 2009 році — 7). Під час техногенних катастроф гине багато людей.

Основна небезпека на шахтах походить від газу метану, наявність якого повrsquo;язана з розробкою глибинних шарів землі. І хоча сьогодні шахти, як у нас, так і на Заході, обладнані сучасними системами контролю і вентиляції, раптові вибухи метану не можна надійно попередити. Тому практично завжди вугілля має на собі «тінь» смерті загиблих людей.

За матеріалами: unian.net

Фото: newsland.ru