Москва – Крим: чи будуть перспективними економічні стосунки?

Серед основних напрямків співпраці називається розвиток курортного бізнесу, сільського господарства, транспорту, вітроенергетики. Цікавим проектом вважається побудова мосту через Керченську затоку, де в даний момент діє тільки паромна переправа.

Безперечно, дивно, що мер Москви знайшов перспективи розвитку економіки свого міста на віддалених від нього територіях. Серед всього іншого він оголосив, що в Москві відкриються магазини, які продаватимуть кримські товари. Цікава пропозиція, але чого немає у Москві, що вона погодилась обладнати для такої продажі спеціальні магазини?

Життя підказує: не знаєш, де знайдеш, а де втратиш. Можливо, і дійсно торгівля Москви з Кримом підніме як економіку Криму, так й економіку російського стольного граду. Не віриться, але, хто його знає, чи не знаходимось ми зараз при зародженні економічного процвітання обох регіонів?

Жаль Крим. Останні двадцять років не принесли йому ані економічного зростання, ані перспектив на майбутнє. Десь на Лазурному березі Франції або в інших місцях така чудова природа та клімат уже давали б гігантські доходи державі в області туризму. Однак у Криму все ще попереду, і користуватися бонусами буде не держава, а окремі підприємці.

Юрій Лужков приїхав до Криму, але його економічні ініціативи навряд чи сумісні з його роллю «збирача землі Руської», яку він продовжує виконувати після багатьох років заборони його присутності на території України.

За матеріалами: news.mail.ru

Фото: rbc.ru