Профспілки України до цих пір не отримали економічного обґрунтування підняття тарифів на газ

Сьогодні стала відома заява керівників профспілок України, котрі виступають проти зростання ціни на газ. За словами Михайла Волинця, голови Конфедерації вільних профспілок України, це не можна робити хоча б через те, що заробітна плата українців найнижча в Європі. Подальше збідніння населення може призвести до загострення соціальної напруги в суспільстві.

Крім непопулярності такого рішення, воно не має ніякого економічного обґрунтування. Григорій Кабанченко, заступник голови Національного форуму профспілок, заявляє, що до цих пір не отримано від уряду обіцяних економічних розрахунків доцільності підняття тарифів на газ. Тому стає незрозумілим, на що розраховує Кабмін, виконуючи умови Міжнародного валютного фонду (МВФ).

В першу чергу важко збагнути, про яку фінансову вигоду тут може іти мова. Як стало відомо, на сьогоднішній день населення заборгувало державі за комунальні послуги більш як 10 млрд. грн. Подальше зростання ціни на газ тільки збільшить суму боргу, але не принесе ніяких прибутків. Боржниками стануть навіть ті, що раніше платили своєчасно.

Не є таємницею, що після зростання комунальних тарифів підскочать ціни і на все інше: продукти, послуги, транспорт. Таке вже відбувалось в країні неодноразово. Сплачувати зараз нові тарифи просто неможливо: безробіття зростає, а прибутки громадян України стають все меншими.

За матеріалами: unian. net

Фото: upi.org.ua