Круговерть українських кредитів

Міжнародні резерви Національного банку за перше півріччя 2010 року зросли на три мільярди гривень і продовжують зростати. Це викликано тим, що вже другий місяць поспіль у платіжному балансі держави спостерігається явище профіциту. Через це, як вважає експерт, гроші, що виділяються Міжнародним валютним фондом, скоріш за усе, будуть спрямовані повністю для Нацбанку України.

Їх використовуватимуть для рефінансування попереднього кредиту від МВФ. Сума вже існуючого кредитного зобовrsquo;язання становить 10,7 мільярдів доларів, і сплатити його потрібно протягом 2012 — 2014 років.

Олексій Блінов вважає, що найкраще кредит від МВФ слід використати для погашення боргу від російської ВТБ. Сума кредиту, отриманого в Росії, становить два мільярди доларів і відсотки по ньому більш високі, ніж в американського. Значить, погашення російського кредиту — справа більш актуальна.

Як стало зрозуміло, МВФ погодився з тих 15,15 мільярдів доларів, що він дає в кредит Україні, задіяти тільки 2 мільярди доларів на покриття дефіциту бюджету України. Більшу частину кредиту слід використати не на маніпулювання витратно-доходними статтями бюджету, а на фінансування програм з модернізації економіки.

За матеріалами: unian.ne

Фото: newsukraine.com.ua