Абітурієнти престижних вишів надавали неправдиву інформацію про перемоги на олімпіадах

Організація перевірила списки абітурієнтів Київського університету ім. Т. Шевченко та Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана. Причиною перевірки стали численні звернення абітурієнтів та їх батьків, які підозрюють, що найвищі місця у рейтингах престижних вищих навчальних закладів займають несправжні переможці вказаних конкурсів.

Після проведення перевірки виявилось, що прізвища абітурієнтів — зокрема, 10 з 11-ти найбільш рейтингових вступників до Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченко, котрі зазначені, як переможці конкурсів — були відсутні в наказах Міносвіти «Про підсумки всеукраїнських учнівських олімпіад та турнірів 2009, 2010 навчального року» та «Про підсумки проведення третього етапу всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2010 році».

В повідомленні «Опори» підкреслюється, що «відсутність прізвищ абітурієнтів у списках вказаних наказів вказує на фальсифікацію даних та зловживання правом на першочергове зарахування«.

Аналогічні зловживання були виявленні і в списках абітурієнтів КНУ ім. Т.Г. Шевченко на ряд інших спеціальностей, зокрема: облік та аудит, міжнародний бізнес, міжнародні економічні відносини, міжнародні відносини.

«Опора» закликає приймальні комісії вишів перевірити в особистих справах абітурієнтів наявність документів, що підтверджують факт їх перемоги в конкурсах, а також звірити прізвища з наказами Міносвіти.

За матеріалами ukranews.com

Фото: kpi.ua