Кредит МВФ породжує суперечки в Україні

Разом з деяким полегшенням в фінансовому плані кредит породив і принципові суперечки між керівниками держави, що в подальшому може призвести і до більш гострого протистояння у вищих ешелонах влади. Італійська газета Il Legno Storto, аналізуючи фінансово-економічні події в Україні, вважає, що зараз складається враження того, що українське керівництво з самого початку випрошування кредиту нвіть не знало, для чого їй ці гроші.

Газета згадує минулу кредитну історію України, коли бездарно були використані інші фінансові потоки з Заходу. Сьогодні зовнішній борг країни складає майже сто мільярдів доларів, а українська економіка до цих пір являє собою жалюгідне видовище. Гроші, що виділялися на її реформування використовувались усіма минулими урядами край неефективно.

З приводу кредиту в 15,15 мільярдів позиції протиборчих сторін виглядають наступним чином. Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що ці гроші слід пустити на скорочення дефіциту державного бюджету і на ліквідацію заборгованості перед компаніями «Газпром» и «РосУкрЭнерго». Залишки підуть на проведення економічних реформ.

Інша позиція — це думка віце-премrsquo;єр-міністра Сергія Тігіпко. Вона полягає в тому, що 80 відсотків кредиту повинно бути використано в якості валютного резерву, а решта — на латання бюджетного дефіциту. Зокрема, Тігіпко вважає, що слід заплатити «борг честі» російському зовнішньо-торговому банку («ВТБ») за колись узятий в ньому кредит.

Насправді ж МВФ давало гроші на проведення економічних перетворень в Україні і очікує, що український уряд проведе ефективні заходи з пенсійної і податкової реформ. Дефіцит бюджету, на думку експертів МВФ, повинен зменшуватися за рахунок підвищення ціни на газ для населення, а не за західні гроші.

По матеріалам: podrobnosti.ua

Фото: podrobnosti.ua