Україна може стати інвестором для Іраку

Останнім часом все частіше розглядається можливість співпраці з Іраком. Ірак — один із головних постачальників нафти у світі. Однак, крім нафти, на території держави винайдені й величезні газові родовища. Розвідані запаси становлять 3,17 трильйонів кубічних метрів, однак через нерозвинену промислову інфраструктуру країна не може видобувати більш, ніж 43 мільйонів кубічних метрів на добу.

Щоб виправити ситуацію, Ірак виставив три своїх головних газових родовища на тендер, за допомогою якого планується залучити іностранних інвесторів та створити спільні підприємства з видобутку газу. Серед головних родовищ Іраку є такі як: Аккас (запаси становлять 158,5 млрд. м3), Мансурія (127,4 млрд. м3) і Сіба (запаси точно не розвідані). Але інвестори не поспішають приходити на іракський ринок. Ірак — політично нестабільна країна, і вкладення грошей може отримати фіаско.

В даний момент на Україну прибув знов призначений посол Іраку. У його компетенцію входить обовrsquo;язок курирувати питання залучення України до інвестиційної діяльності на території іракської країни. Очікується, що до 1 вересня, коли відбудуться нові тендерні торги, Україна прийме відповідне рішення.

За матеріалами: markets.eizvestia.com

Фото: novynar.com.ua