Новий газовий проект України

Планується, що такий газ буде надходити з Закавказзя (Грузія, Азербайджан). Для реалізації проекту необхідно побудувати значну інфраструктуру, котрої на даний момент практично немає. Зарубіжні партнери повинні протягнути газопровід Азербайджан (родовище «Шах-Деніз») — Грузія (місто Кулеві) і побудувати завод зі зрідження газу, а також термінал в порту для завантаження газу на кораблі. Як стало зрозуміло, і Грузія, і Азербайджан готові здійснити ці кроки.

України повинна: побудувати власні кораблі-метановози (хоча б чотири штуки) і поставити в порту Одеса («Південний») термінал з прийому зрідженого природного газу. Виробництво власних метановозів обійдеться приблизно у 800 мільйонів доларів. Вихідні затрати на термінал обчислюються в 1,2 млрд. доларів. Тобто ті кошти, що виділив МВФ, є куди і на що витратити.

Однак не всі гроші дає держава. Уряд пропонує свою частку внести й інвесторам, і відомо, що вони вже є на Україні. По-перше, це майже всі хімічні підприємства, що «завrsquo;язані» на газ. Вони зараз є основними споживачами російського газу, і в їх інтересах мати більш низьку ціну на блакитне паливо. По-друге, інвестором можуть виступити корабели м. Миколаєва, які здатні побудувати сучасні метановози. По-третє, — порт у місті Одеса. Саме тут може бути у майбутньому одна з перевалочних баз транспортування газу у Європу і в Україну.

За матеріалами: izvestia.com.ua

Фото: izvestia.com.ua