Перед вами схований намір. Чому Володимир Зеленський висловив запрошення Джо Байдену та Сі Цзіньпіну на Глобальний саміт миру

 Перед вами схований намір. Чому Володимир Зеленський висловив запрошення Джо Байдену та Сі Цзіньпіну на Глобальний саміт миру

Володимир Зеленський, Зеленський Харків, Саміт миру, Саміт миру Зеленський, українська формула миру, формула Зеленського, Джо Байден саміт миру, Сі Цзіньпін Саміт миру «Підтримайте Саміт миру вашим особистим керівництвом та участю», — звернувся Зеленський до Сі Цзіньпіна і Байдена, стоячи серед руїн харківської друкарні Напередодні свого візиту до Іспанії Володимир Зеленський, стоячи на тлі руїн, що виникли внаслідок ударів російських ракет у Харкові, закликав особисто лідерів США та Китаю взяти участь у Глобальному саміті миру. Про що може свідчити такий нетрадиційний для звичайної дипломатії крок.

Президент Володимир Зеленський закликає лідерів США та Китаю Джо Байдена і Сі Цзіньпіна особисто приїхати на Саміт миру, який Україна організовує у Швейцарії 15-16 червня.

«Будь ласка, підтримайте Саміт миру вашим особистим керівництвом та участю», — звернувся глава держави до іноземних колег, стоячи серед спалених книжок і руїн харківської друкарні, яку нещодавно знищила російська ракета.

«У світі немає нації, яка здатна зупинити таку війну лише своїми зусиллями. Потрібна участь лідерів світу», — зазначив також український президент у зверненні, яке, до речі, записав англійською мовою.

«Ми не хочемо, щоб, так само як ці книжки, згорів Статут ООН. Сподіваюся, не хочете й ви. Будь ласка, проявіть ваше керівництво в наближенні миру — дійсно миру, а не паузи між ударами», — акцентував Зеленський.

Зазначивши, що на сьогодні вже понад 80 держав підтвердили свою участь, він наголосив, що Вашингтон і Пекін «поки що стоять осторонь» цієї події.