Темні комети: джерело води для Землі?

 Темні комети: джерело води для Землі?

Учені досліджують, що значна частина об’єктів, що обертаються близько Землі, можуть бути насправді темними кометами.

Темні комети — це загадкові об’єкти, які поєднують у собі характеристики як астероїдів, так і комет. Астероїдами є кам’яні тіла без льоду, які знаходяться найближче до Сонця. І, отже, будь-які водяні льоди, що колись могли бути в таких каменях, можуть бути випаровані або переходити в газоподібний стан.

Комети, натомість, представляють собою замерзлі тіла з комами або газовою оболонкою, які утворюються внаслідок випарування льоду. Ці тіла, зазвичай, мають невелике прискорення, що зумовлене саме не гравітацією, а процесом випаровування. Це відомо як не гравітаційне прискорення.

Дослідники вивчили 7 темних комет і вважають, що до 60% усіх об’єктів, що обертаються близько Землі, можуть бути саме темними кометами. Хоча вони не мають видимої коми, вони демонструють не гравітаційне прискорення. Науковці вважають, що ці темні комети, ймовірно, прибули з головного поясу астероїдів (розташованого між Марсом і Юпітером), що свідчить про наявність водяного льоду в місцевих гірських породах.

Отже, вчені вважають, що існує ще один механізм, яким вода може потрапити до внутрішньої частини Сонячної системи, зокрема в навколоземний простір. З іншого боку, астероїди в головному поясі можуть містити більше водяного льоду, ніж це раніше вважалося.