В Україні все ж таки мають намір припинити заочне навчання — деталі

 В Україні все ж таки мають намір припинити заочне навчання — деталі

Положення стосовно відміни заочної та вечірньої форм навчання будуть включені до самостійного законопроєкту. Про це повідомив представник Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук.

На початку листопада Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року», який регулює умови вступу до вищих навчальних закладів на наступний рік.

У цьому законі обговорювалося питання скасування прийому на вечірню та заочну форми навчання. Проте, підтримуючи рішення комітету, парламент виключив згадку про відміну цих форм навчання. Грищук вказав, що новий закон обмежується лише регулюванням формату проведення національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2024 році.

«Під час розгляду цього законопроєкту в ньому була стаття про заміну вечірньої та заочної форм навчання на дистанційну. Однак під час обговорення деякі фракції висловили свою незгоду, відмовились голосувати за цей законопроєкт на першому і другому читаннях. Нам важливо було прийняти законопроєкт щодо НМТ якнайшвидше, щоб усі розуміли формат вступу наступного року», — пояснив він.

Водночас, відміна заочної та вечірньої форм навчання буде розглядатися в окремому законопроєкті.

«Міністерство освіти має працювати над ним. Згідно з інструкціями Кабінету Міністрів, вони подадуть його на розгляд», — додав нардеп.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що витрати України на наукові розробки у 2024 році зростуть на понад 20%.