Виробництво меду становиться прибутковим на Україні

 Виробництво меду становиться прибутковим на Україні

Недаремно екс-президент Віктор Ющенко в свій час популяризував розведення бджіл. Скоріш за все, тим самим він закликав пересічних громадян зайнятися цим корисним і вигідним видом підприємницької діяльності.

Невідомо, чи пропаганда Ющенка допомогла, чи вплинули традиції, але виготовлення меду останніми роками стає дедалі помітнішою статтею експорту України. За даними FAO, Україна займає перше місце з виробництва меду в Європі. До світових лідерів українцям ще далеко. Якщо в України виробляється десь в межах 100-160 тисяч тон меду щорічно, то у Китаї майже чотири сотні тон!

Експорт меду до Європи

Експорт меду до Європи – звична справа для українських виробників. Так і стоїть перед очима малюнок з історії Київської Русі. Перші князі відправляли до Європи хутро, мед, а получали звідти залізні вироби та прикраси. Не дуже ситуація змінилася і в наші дні.

За даними агентства «Союз-Інформ», експорт українського меду у 2009 році склав 7,5 тисяч тон. Його продаж саме в цей час становиться дуже вигідною справою. Після тривалих років стагнації у світі різко піднялися ціни на даний солодкий продукт. Як вважають експерти, підвищення цін пов’язане з недовиробництвом меду в головних країнах-постачальниках – Канаді і Аргентині. У зв’язку з цим аналітики відмічають таку цікаву деталь. Незважаючи на те, що обсяг українського експорту також знизився (майже на 20%), але його дохідність зросла через високу вартість продукту.

Варто зазначити:

Цікаво, що серед основних отримувачів українського меду знаходяться Росія і Білорусь. Дещо виглядає дивним те, що ці держави, маючи кліматичні умови майже такі як і в Україні, не можуть виробити мед у достатній кількості. Крім сусідів, основними споживачами українського меду являються США, Німеччина, Польща, Чехія, Словаччина, Іспанія, Португалія, Японія.