ЄБРР виділив 372 мільйони євро на відновлення української енергетики

 ЄБРР виділив 372 мільйони євро на відновлення української енергетики

Російські окупанти продовжують цілеспрямовано нищити критичну інфраструктуру України, але, як кажуть в українському уряді, тотальний блекаут на сьогодні в Україні вже в принципі неможливий. І не тільки тому, що запаси високоточних ракет на росії закінчуються, але і тому, що українські енергетики навчились швидко відновлювати пошкоджене обладнання.

При всьому цьому, європейські українські партнери також не залишаються осторонь і допомагають мінімізувати втрати української енергетичної системи, пришвидшуючи її відновлення.

Цього разу, щоб допомогти Україні якнайшвидше відновлювати зруйновану російськими далекобійними ракетами енергетичну інфраструктуру, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалив пакет з фінансування «Укренерго» на суму 372 мільйони євро.

Зокрема, ці кошти від Європейського банку реконструкції і розвитку виділяються в рамках позики під державні гарантії. Загальна сума за цією статтею становить 300 мільйонів євро, з котрих 150 мільйонів євро планують витратити на закупівлю обладнання для відновлення енергетичних об’єктів України, а ще 150 мільйонів євро виділяються задля підтримки структури капіталу.

Ще 72 мільйони євро виділяються окремим грантом від Нідерландів.