Як перевести житлове приміщення у нежитлове – поради від експертів

 Як перевести житлове приміщення у нежитлове – поради від експертів

На сьогодні процедура переведення житлового приміщення у нежитлове являє собою обов’язковою та важливою. Але дуже часто державні установи змінюють свої механізми переведення приміщення до житлового чи нежитлового фонду. Тому потрібно бути у курсі змін, відвідувати різні державної установи. Юристи компанії “МЕГАПОЛІС БУДЕКСПЕРТ” спеціалізуються на питанні зміни цільового призначення приміщення та його переведення до іншого фонду вже не перший рік. Вони зберуть всі необхідні документи та зможуть вирішити будь-яке питання під ключ.

Які документи необхідні для виведення квартири в нежитловий фонд

  • Технічний паспорт, внесений до електронного реєстру;
  • Документи власника (паспорт, ідентифікаційний код);
  • Правовстановлюючі документи;
  • Висновок експерта щодо можливості перекладу.

Але як вирішити, яке будівництво підлягає виведенню в нежитловий фон, а які ні. На сьогодні є декілька форматів житлових квартир або будинків, які підлягають переведенню, а саме:

  • житлові приміщення, які визнані законодавством як неможливі для життя;
  • бажання власника у зміні функціонального призначення

Важливо зазначити, адже в цьому випадку можливо зустрітись з проблематикою правового регулювання під час переведення житлового фонду до нежитлового та навпаки. Потрібно зазначити, що законодавство України є далеко не ідеальним. Тому на сьогодні не існує єдиного порядку на переведення фонду. Кожна окрема місцева влада встановлює свої механізми, щоб спробувати вирішити це питання.

Яка вартість на послуги переведення приміщення

Щодо питань, яка вартість переведення до нежитлового фонду, все залежатиме від складності та  поставлених строків. На сьогодні ця процедура є доволі поширеною та не являє собою складною задачею. Але скориставшись послуги БТІ, можна без витрачених нервів та за адекватну ціну отримати документи на виведення з житлового фонду до нежитлового.