Якщо майно постраждало через війну– як зафіксувати та отримати компенсацію

 Якщо майно постраждало через війну– як зафіксувати та отримати компенсацію

Внаслідок повномасштабної війни, понад 15 мільйонів квадратних метрів були зруйновані. В де більшому це житлові будівлі, де жили люди. Багато людей цікавляться питанням, як отримати компенсацію за пошкоджене майно внаслідок війни. Далі ми з вами розглянемо.

Згідно з постановою КМУ від 26.03.2022 р. №380 затверджено Порядок подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації. Таким чином, уже зараз необхідно подавати заявки на відшкодування майна, попередньо зафіксувавши всі руйнування і підрахувавши збитки.

Яка категорія людей має право на компенсацію

Подати заявку на отримання компенсації мають люди, які є власниками зруйнованого житла, а також люди, які інвестували в житло на стадії будівництва, громадяни, які придбали кооперативне приміщення і спадкоємці будівель, які постраждали від воєнних дій. Законопроєкт передбачає також компенсацію для приватних підприємств, які обслуговують конкретний будинок, який був зруйнований.

Як подати заяву

Щоб отримати компенсацію за пошкоджене майно, необхідно знайти та підготувати документи на право власності, зафіксувати масштаби збитків, це можливо зробити в ЦНАП або за допомогою нотаріальних контор чи органів соцзахисту. Законопроєкт передбачає розгляд цих документів протягом 30 календарних днів. Після цього державний орган повинен виплатити компенсацію. Власник зруйнованого житла може отримати кошти на рахунок або зробити фінансування в новобудову, а також є можливість отримати більше площу, треба буде сплатити різницю із власних коштів.

Важливо: Якщо будівля зазнала значних пошкоджень або частково, наприклад вибиті вікна чи зламаний дах або двері, експерти радять по можливості відремонтувати власноруч, але обов’язково перед цим зробити всі фіксування, які будуть офіційно зафіксовані в документах, для подальшого отримання фінансування і відшкодування усіх руйнувань.

Саме такими послугами займається компанія МЕГАПОЛІС БУДЕКСПЕРТ, вони проводять технічне обстеження пошкоджених споруд внаслідок воєнної агресії.