Вихід Великої Британії з Євросоюзу (Brexit) вже вартував країні понад 160 мільярдів євро

 Вихід Великої Британії з Євросоюзу (Brexit) вже вартував країні понад 160 мільярдів євро

Садік Хан, мер Лондона з партії лейбористів, заявив, що ефект виходу країни з ЄС вже відобразився на зменшенні розміру її економіки на 6%, що дорівнює 140 мільярдам фунтів стерлінгів (понад 162 мільярдам євро).

Дослідження, представлене мером, показує, що економіка Великої Британії тепер на 162 мільярди євро менша, ніж вона була б, якби країна залишалася в ЄС. Аналіз, здійснений незалежною консалтинговою компанією Cambridge Econometrics за замовленням мерії, вказує, що національна економіка зменшилася на шість відсотків порівняно з сценарієм залишання в митному союзі та єдиному ринку ЄС.

Оцінка компанії ґрунтується на економічному моделюванні, якби британці не проголосували за вихід. За цим дослідженням, країна також втратила 1,8 мільйона робочих місць (падіння на 4,8%).

Мер Лондона, коментуючи результати, заявив: «Зараз очевидно, що Brexit не працює. Жорсткий варіант Brexit, який ми отримали, тягне нашу економіку вниз і підвищує вартість життя». Він також планує підтримати відкриті дебати про недоліки виходу з ЄС та можливості повернення до єдиного ринку.

Ця позиція виявляється незручною для лідера лейбористів Кіра Стармера, який раніше був проти Brexit, але зараз обіцяє зробити вихід з ЄС ефективним. Він відмовляється від приєднання до єдиного ринку або митного союзу в ЄС, але наполягає на тому, що можливо укласти «набагато кращу» угоду, дотримуючись стандартів ЄС у сферах охорони довкілля, праці та харчових продуктів.

Дослідження також прогнозує, що економічні втрати будуть тривати, якщо Велика Британія залишиться поза єдиним ринком, і реальна валова додана вартість до 2035 року буде набагато нижчою, приблизно на 311 мільярдів фунтів стерлінгів (10,1 відсотка).