Допомога Україні від США буде відкладена на місяць або навіть довше

 Допомога Україні від США буде відкладена на місяць або навіть довше

За інформацією від журналістів, Конгрес може завершити переговори і схвалити нову допомогу Україні не раніше середини грудня, практично через два місяці після того, як президент Джо Байден перше звернувся за 61 доларом для країни у війні проти Росії. Надання свіжої допомоги США Україні може бути відкладено до середини грудня або навіть довше. Походжають сумніви щодо здатності Вашингтона забезпечити безперервне постачання озброєнь, важливих як для адміністрації Байдена, так і для українського уряду.

Прихильники України в Конгресі перебувають у напруженій боротьбі за розгалужений пакет допомоги, долею якого тепер управляють партійні розбіжності щодо прикордонної політики. Він відривається від термінових законопроєктів, які потребують швидких заходів.

Конгрес, ймовірно, зможе завершити переговори і затвердити нову допомогу Україні не раніше середини грудня. Цей процес займе майже два місяці після першого запиту президента Джо Байдена на виділення 61 мільярда доларів для країни у боротьбі проти Росії. За даними представника Міноборони, США вже розпочали обмеження поставок військової допомоги.

Сенатори обох партій мають намір найближчими днями розпочати роботу над угодою щодо пакету допомоги в поєднанні з прикордонною політикою. Вони планують провести голосування з цього питання після повернення до Вашингтона з Дня Подяки наприкінці поточного місяця.

«Нам потрібно підштовхнути себе до переговорів наступного тижня», — заявив Кріс Кунс, демократ з Делавера, який має тісні зв’язки з Байденом.

Боротьба республіканців і жорсткі вимоги загрожують тим, що Конгрес розглядатиме надання допомоги в новому році, не зважаючи на попередження представника національної безпеки Білого дому Джона Кірбі про те, що США «наближаються до кінця шляху» стосовно ресурсів, доступних для України. Нагадаємо, 20 жовтня повідомлялося, що Білий дім офіційно запросив у Конгрес 61 мільярд доларів для України. За даними ЗМІ, адміністрація Байдена планує розділити фінансування на чотири частини, виділяючи кошти Україні та Ізраїлю, а також на протистояння Росії, Китаю та Ірану.