Берлін та Європа на випробуванні: втома від війни в Україні та роль Заходу у конфлікті

 Берлін та Європа на випробуванні: втома від війни в Україні та роль Заходу у конфлікті

Жодна з істотних подій останнього десятиліття не перетворилася на такий випробування для Берліна та всієї Європи, як повномасштабне вторгнення Збройних Сил Російської Федерації.

У публікації йдеться про те, що частина політичного спектру Німеччини обвинувачує Захід у недостатній підтримці України:

«Контрнаступ Збройних Сил України, спрямований на звільнення окупованих територій Росією, перешкоджав сам Захід — через постачання дуже обмеженої кількості озброєнь та занадто пізнє його забезпечення», — йдеться у матеріалі.

Німеччина подала новий пакет допомоги Україні Системи протиракетного захисту та розмінувальники: Німеччина передала новий пакет допомоги Україні Готовність і надалі надавати Україні військову допомогу зменшується Як повідомляють журналісти DW, жодна з подій останнього десятиліття не була таким випробуванням для Берліна та всієї Європи, як повномасштабне вторгнення Росії до України у лютому 2022 року. Федеративна Республіка Німеччина, так само як і інші країни Заходу, надає Києву різнобічну підтримку.

«Незважаючи на це, за майже два роки війни Україні не вдалося повернути окуповані Росією території. Готовність і надалі надавати Україні військову допомогу зменшується не лише серед європейських країн, але і в США. Якщо на майбутніх президентських виборах у США знову переможе Дональд Трамп, американська допомога Києву може суттєво зменшитися», — нагадують ЗМІ.

Думки німецьких фахівців щодо завершення війни в Україні За словами професора з Університету в Галлі Йоханнеса Варвіка, який вивчає міжнародні відносини та європейську політику, втома на Заході від війни в Україні тисне на політиків, змушуючи їх розглядати можливість мирних переговорів. Він навіть розглядає це як необхідний вихід.

«Я вважаю, що перемир’я і потім складні дипломатичні переговори про територіальні зміни України, її нейтралітет — все це повинно обговорюватися», — висловлює свою думку фахівець.

Тим часом депутат від опозиційного Християнсько-демократичного союзу ХДС, експерт з питань політики безпеки Родеріх Кізеветтер вважає всі розмови про перемир’я надто небезпечними, а військову перемогу України вбачає можливою.

«Контрнаступ ЗСУ, метою якого було звільнення окупованих РФ територій, перешкоджав сам Захід — через постачання надто обмеженої кількості озброєнь і занадто пізнє його забезпечення», — висловлює він.

Тим часом на саміті НАТО наприкінці листопада голова МЗС ФРН Бербок заявила, що на її думку, Захід не має жодної альтернативи подальшій підтримці України — «настільки складна, напружена і застала (на фронті. — ред.) ситуація».