В Україні прийняті зміни до Конституції

Загальний смисл цих поправок єдиний — вони просто продовжують термін перебування нині діючої влади на посадах. Якщо Парламент України (в якому більшість являється провладною), повинен був переобиратися весною цього року, то тепер його ротація відбудеться аж восени 2012-го, а президентські вибори — весною 2015-го. Їх повноваження продовжені на один рік.

В цілому це не стало якимись кардинальними перетвореннями. Справа у тому, що так було прописано ще в Конституції зразка 1996 року. Але зміни, внесені політреформою 2004-го, чомусь позбавили депутатів і президента одного року правління. Перипетії тієї політичної боротьби дещо забулися: хто вносив цю пропозицію та з якого приводу, але згадується тільки те, що зміни робилися під нову владу, яку очолював тоді Віктор Ющенко. Тепер же всі вважають, що зміни ідуть на користь Віктора Януковича та його найближчих приспішників.

З виступу президента на засіданні Верховної Ради стало ясно, що такі зміни необхідні для всього українського суспільства, і вони є черговим засобом стабілізації політичної ситуації в Україні. 2011 рік влада планує зробити роком стрибка у гідне майбутнє, підняття економіки, зростання добробуту всіх громадян (див. відео).

За матеріалами: youtube.com

Відео: youtube.com