Мікрохвильовки: налаштуємося на «смачну» хвилю

Перші мікрохвильові печі зrsquo;явилися наприкінці першої половини 20-го століття у Сполучених Штатах Америки. З їх допомогою розморожувалися стратегічні продуктові запаси. На початку 60-их років японська фірма SHARP налагоджує виробництво мікрохвильовок для цивільного населення. Як це часто буває, спочатку новий виріб не знайшов підтримки серед споживачів, які вважали його дуже шкідливим для здоровrsquo;я. Потрібно було багато часу, щоб люди зрозуміли принцип роботи цього побутового приладу: надчутливі хвилі впливають безпосередньо на молекули води, що входять до складу продуктів.

У процесі розвитку мікрохвильової індустрії печі почали доповнювати найрізноманітнішими функціями та можливостями, зокрема грилем та конвектором (для тих, хто збирається у ній випікати вироби з тіста). Дуже скоро така пічка стала схожою на духовку, яка може готувати їжу аж пrsquo;ятьма різними способами.

Страви, приготовані у мікрохвильовій печі, зберігають значно більшу кількість вітамінів ніж ті, які готували традиційно, на газовій плиті. Цікаво, що вітамін С зберігається у стравах, які готували в мікрохвильовці майже на 30% більше, ніж у всіх інших випадках.

Сучасне покоління «інтелектуальних» печей вміє провадити діалог з господинею: такі печі не лише повідомляють про час, що залишився до завершення приготування страви, — на дисплеї машини висвічуються цінні поради, вона може зробити зауваження, якщо господиня допустилася помилки. Окремі види таких помічниць наділені здатністю дублювати вголос текст, що висвічується на екрані.

Для того, щоб страви, які ви приготували у печі, були однаково смачні та поживні та не зашкодили вашій техніці, дотримуйтесь кількох нескладних порад:

Збираючись відмити вашу пічку, поставте всередину склянку з водою та прокипrsquo;ятіть не менше 5 хвилин. Пара осяде на стінках пічки, і вам буде значно легше мити її.