Вітамін Е врятує печінку

Американськими вченими проводився експеримент, в якому взяли участь 247 пацієнтів з неалкогольною жировою хворобою печінки. Одна половина учасників на протязі двох років регулярно приймала вітамін Е, а інша вживала таблетки або протидіабетичний препарат.

Після курсу лікування була проведена біопсія (прижиттєве вилучення тканин, органів для мікроскопічного дослідження з метою діагностики), яка показала, що функції печінки покращились на 43% у тих пацієнтів, які регулярно приймали вітамін Е, і тільки на 19% у тих, які вживали таблетки. Такі результати здивували вчених, тому що раніше вітамін Е не використовувався для лікування серйозних захворювань печінки.

Також, трішки покращився стан хворих, які приймали протидіабетичні препарати, але у всіх таких учасників спостерігався набір зайвої ваги в 4-5 кг, яка так і залишилась після закінчення лікування.

У деяких учасників, які приймали вітамін Е, до кінця дослідження розвинувся діабет. Вчені говорять, що даний експеримент був дуже лояльним, щоб робити серйозні висновки на рахунок ролі вітаміну в виникненні хвороби.