Запах кохання

Деніз Чен з колегами досліджували 20 гетеросексуальних пар, що живуть разом від 1 до 7 років. Пари дивилися відеоролики, що викликають різні почуття (страх, радість). У цей час вчені здійснювали забір поту у випробовуваних за допомогою тампонів, затиснутих в руках.

Пізніше учасники нюхали піт партнера і намагалися вгадати, яке почуття відчували друг або подруга. 2/3 впоралися із завданням, причому партнери, які живуть разом довго, показали найкращі результати. Незнайомі один з одним люди помилялися у два рази частіше.

Подібне дослідження проводили вчені з Мічиганського університету та коледжу Х’юстона. Вони встановили, вікові зміни впливають на запах тіла. В експерименті брали участь 345 добровольців у віці від 45 до 70 років. Досліджували хіміко-біологічний склад поту чоловіків та жінок. У результаті з’ясувалося, що з кожним роком склад поту змінюється — виробляється більше глюкози і молочнокислих бактерій. Отже, чим старша людина, тим більш солодкий запах її поту. Специфічний аромат притаманний людям, які споживають багато жирної їжі.