Подяка зміцнює кохання

До такого висновку вчені з Державного університету Флориди прийшли під час недавнього експерименту. Науковці уважно спостерігали за студентами-добровольцями та з’ясували, що слово «Дякую» — зовсім не порожній звук, а справжнє чарівне слово, яке здатне воскресити згаслі почуття і налагодити довірчі та теплі стосунки між партнерами.

Психологи простежили цікаву закономірність, слова подяки допомагають подолати бар’єр нерозуміння та конфліктів. Також ввічливе слово підвищує рівень задоволеності стосунками обох партнерів, і того, хто говорить «Дякую», і того, хто приймає слово подяки. За словами вчених, подяка підживлює «комунікативну силу», формує і зміцнює почуття відповідальності одне за одного.

«Коли ви дякуєте комусь, то подумки фокусуєтесь на всьому тому доброму та приємному, що ця людина для вас зробила, — говорить один із авторів дослідження Натаніель Ламберт. — Це дозволяє вам бачити вашого партнера в більш вигідному світі, сприяє тому, що ви концентруєтесь на позитивному, а не на негативному досвіді».

За матеріалами: cosmo.com

Фото: ivona.bigmir.net