«Підводні камені» сімейного життя

Під час статистичних досліджень та аналізу життя декількох тисяч подружніх пар, фахівці з питань сім’ї та шлюбу вивели ряд закономірностей для більшості пар. Так, вони вважають, що кризові моменти наступають: в 6 тижнів, 8 місяців, 2,5 роки, 4, 7 і 12 років сімейного життя. Це і є ті самі небезпечні періоди, коли руйнується більшість сімей. Як же відбуваються такі катастрофи і чому?

6 тижнів — це початок дорослішання. Молода дружина раптом помічає, що її чоловік виявляється зовсім не такий, яким вона його уявляла, тоді приходить розчарування. Щоб стосунки дали тріщину, іноді достатньо дрібниці — такої, наприклад, його захоплення якоюсь модною красунею або цілком безневинний жарт жінки з приводу чоловічих достоїнств.

8 місяців — рутина. У цей кризовий період, через неповний рік один з партнерів виявляє, що інший остаточно прийняв його у своє серце. В ідеалі зв’язок на цьому етапі переростає в серйозні та міцні стосунки. Тим не менше, в цей період багато подружніх пар розлучаються, тому що не готові ділити з партнером не тільки святкові дні, а й будні. Поганий настрій, проблеми на роботі, нецікаві вихідні, біль, немите волосся й нудні сімейні свята. Існує дуже велика небезпека, що один з партнерів, злякавшись цієї самої рутини, вирішить розірвати стосунки.

2,5 року — «любов на відстані». Вироблення гормонів щастя і радості йде на спад (так уже влаштована людська природа). Відповідно, слабшає пристрасть. Перше серйозне охолодження стосунків зовсім не означає, що неодмінно слід розлучитися. Щоб гормональний вибух стався знову, потрібно … знову один в одного закохатися! Для цього необхідно навчитися … тримати дистанцію. Різні друзі, справи, вихідні, проведені порізно, допоможуть зблизитися знову.

4 роки — «хитке гніздечко». Як тільки на світ з’являється дитина, кохана жінка стає матір’ю, а коханий чоловік — годувальником сім’ї. У ліжку настає затишшя. Цей новий розподіл ролей стає суворим іспитом для кохання. Але й без дитини після чотирьох років сім’я часто зазнає краху. Місяцями подружжя прикрашало свій будинок, і тепер, коли куплена остання вазочка або фіранка, вони не уявляють, що ще їм спільно робити і обговорювати.

7 років — «бермудський трикутник». Чому багато хто не витримує семи років спільного життя? До цих пір про це сперечаються психологи, соціологи та лікарі. Медики стверджують, що кожні сім років відбувається оновлення організму. Ймовірно, і людська психіка після семи років потребує нових стосунків. Часто пари, що подають на розлучення, навіть не можуть пояснити, навіщо вони це, власне, роблять. Життя, як правило, склалося, майбутнє відомо, вдома все в порядку … Можливо, саме в цій стабільності і причина. Часом сімейне життя стає нестерпним, особливо жінкам, які усі роки займалися дітьми та господарством, а тепер вони хочуть якогось різноманіття в житті, хочуть зайнятися чимось цікавим, можливо, зробити кар’єру. Жінка хоче і вдома стати рівноправним партнером, а багатьом чоловікам це не до смаку.

Після 12 років — «остання небезпека». Зради, розставання, життєві негаразди, нестача грошей … Здавалося б, за роки спільного сімейного життя подружжя пройшло через все. Чому ж «ветерани сімейного життя» розлучаються? Начебто, видимих причин і немає. Але раптом один з двох починає думати: — «Та невже це все? Я своє життя уявляв по-іншому «. Жінки починають заздрити подругам, яким , як вони вважають, пощастило з чоловіками, а чоловіки хочуть ще раз «почати все спочатку». Цей період ще називають кризою середнього віку. Можливо, це й не остання криза, але вона є самою складною і небезпечною …

За матеріалами: gigamir.net

Фото: gigamir.net