Роутер — пристрій для зв’язку з інтернетом усіх пристроїв у вашому будинку чи офісі

 Роутер — пристрій для зв’язку з інтернетом усіх пристроїв у вашому будинку чи офісі

Для початку, варто уточнити, що маршрутизатор і роутер в Україні — це ідентичні пристрої, які нічим не відрізняються, крім назви: слово «роутер» (router) у перекладі з англійської означає «маршрутизатор».

Який пристрій називають роутером і навіщо він потрібен?

До локальної мережі може належати безліч пристроїв, але єдиним пристроєм, який об’єднує їх в єдину мережу і дозволяє обмінюватися даними є роутер. Візуально цей пристрій є невеликим розміром прямокутної форми коробочкою з «ріжками» — антенами, оснащеною необхідним функціоналом для підключення до Інтернет-мережі та під’єднання до неї іншого мережного обладнання.

Іншими словами, роутер — це самостійний пристрій і водночас інструмент, що роздає інтернет всім пристроям, що належать до єдиної мережі. Різні пристрої роутер з’єднує з мережею по-різному:

 • за допомогою мережевого кабелю (для таких пристроїв, як телевізор, ПК та ін.);

 • по Wi-Fi-мережі (для ноутбуків, мобільних телефонів, планшетів та ін.).

Щоправда, існують інші способи підключення мережного обладнання до інтернету.

Які є засоби підключення до Інтернету?

Існує три головні та найбільш відомі способи, щоб підключитися до інтернету.

Ethernet

Даний тип з’єднання здійснюється за знайомим багатьом мережним кабелем, що безпосередньо підключається через відповідний роз’єм до мережної картки пристрою (ноутбук/ПК).

ADSL

Для цього типу з’єднання з мережею потрібна телефонна лінія та модем, до якого ПК підключається через кабель мережі. У торговельній мережі сьогодні не складно знайти деякі види модемів, оснащених функцією Wi-Fi, тому нагадують роутер за функціонуванням.

USB-модем, 3/4G

З’єднання з мережею інтернету здійснюється за рахунок приєднання автономного пристрою з модемом до ПК через USB-роз’єм.

Всі типи підключення до мережі, перераховані вище, мають один недолік — вони дозволяють з’єднатися з інтернетом обмеженій кількості пристроїв, оснащених одним модемом, за наявності мережного кабелю. Підключити всі пристрої допоможе наявність у вас Wi-Fi-роутера, який забезпечить дротове/бездротове (по Wi-Fi) підключення всіх мережевих пристроїв.

Як правильно підключити до мережі маршрутизатор/роутер?

Це легко зробити, дотримуючись простого алгоритму:

 1. Підключіть маршрутизатор до Інтернету, для цього:
 • за наявності мережевого кабелю, просто з’єднайте його з роутером;
 • за наявності ADSL-з’єднання та відсутності у пристрої модему, вам необхідно купити Wi-Fi-роутер з модемом. Ціна на цей пристрій буде дещо вищою, але за його допомогою ви зможете з’єднатися з мережею за допомогою телефонного кабелю;
 • якщо зв’язок з мережею відбувається за допомогою USB-модему, підключіть його до роутера, який має функцію підтримки USB-модемів.
 1. Налаштуйте роутер.

Роутер слід налаштовувати на роботу з:

 • провайдером вашої мережі;
 • пристроєм ADSL;
 • USB-модем.

Для цього необхідно вивчити інструкцію до типу пристрою або знайти відповідну інформацію в інтернеті. Під час налаштування вам потрібно буде встановити для Wi-Fi мережі ім’я та пароль для входу до своєї мережі.

 1. Підключіть до роутера мережні пристрої, які є у вашому розпорядженні для зв’язку, роботи та розваг.

Основне завдання роутера полягає у встановленні зв’язку з мережею Інтернет та роздача мережі на все мережеве обладнання в будинку/офісі.

Купити у Києві роутер за прийнятною ціною з доставкою по всій території України ви можете в інтернет-магазині компанії Comtrade — найкращого постачальника мережевого обладнання в Україні.