Wycieczki do Czarnobyla — jednodniowe i wielodniowe

 Wycieczki do Czarnobyla — jednodniowe i wielodniowe

Czarnobyl znajduje się 100 km od Kijowa, podróż samochodem trwa około 2 godzin. Większość wycieczek po Czarnobylu będzie obejmować transport do Kijowa i z powrotem.

Odwiedzający Czarnobyl mogą wybrać jednodniową lub dwudniową wycieczkę. Całodniowe wycieczki są najbardziej popularne i dają wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie zabytków i zobaczenie efektu wszystkiego, co wydarzyło się w 1986 roku. Całodniowa wycieczka wyrusza z Kijowa około 7:30 rano i zwykle wraca do stolicy Ukrainy między 19:30 a 21:30.

Dwudniowe wycieczki do Czarnobyla obejmują nocleg w Czarnobylu. Jeśli zdecydujesz się na dwudniową wycieczkę, odwiedzisz kilka odcinków strefy wykluczenia i poznasz mieszkańców.

Czarnobyl jest miejscem do życia przez cały rok. Najlepszy czas na wizytę zależy od tego, jaką porę roku osobiście preferujesz. Najgorętsze miesiące są od czerwca do sierpnia, ze średnią temperaturą około 25 ° C. Wiosna jest znacznie chłodniejsza, a zimą temperatura może spaść poniżej zera.

Ile kosztuje wycieczka do Czarnobyla z Kijowa?

Koszt wycieczki do Czarnobyla jest różny i zależy od rodzaju wycieczki. Średnio jednak można spodziewać się, że zapłacisz około 90 € za osobę. Jeśli planujesz nocleg w hotelu, ceny są wyższe i kosztują około 250-300 euro za dwudniową wycieczkę.

Istnieje wiele stron oferujących wycieczki do Czarnobyla z Kijowa. Pamiętaj, aby porównać wszystkie dostępne oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.

Co jest potrzebne, aby odwiedzić wycieczkę do Czarnobyla?

Aby odwiedzić Czarnobyl, będziesz potrzebował oficjalnej przepustki dziennej, którą można uzyskać tylko od licencjonowanych touroperatorów. Ze względu na promieniowanie każdy, kto wchodzi do strefy wykluczenia, musi sprawdzić poziom pochłoniętego promieniowania po opuszczeniu strefy.

Gorąco polecamy wizytę w Czarnobylu z przewodnikiem — w końcu bez przewodnika nie będziecie mogli przejść przez punkt kontrolny. Przewodnicy są ekspertami w tej dziedzinie i upewnią się, że masz cały sprzęt potrzebny do bezpiecznej i pouczającej wizyty bez ryzyka.

Rząd Ukrainy ogłosił ten obszar bezpiecznym i oficjalnym miejscem turystycznym. Jednak nadal pozostaje wiele kontroli do wykonania, a wycieczka z przewodnikiem pomaga uprościć cały proces, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo.